Стару покришку можна перетворити на симпатичний квітковий горщик або на дитячу гойдалку.

 Але утилізація шин може стати проблемою, оскільки більшість перевізників сміття не приймають їх у свої контейнери для сміття або вивозять сміття біля тротуару.

Отже, як можна позбавитися шин? Ось наші найкращі ідеї, як позбутися їх безпечно та законно.

Чому правильна утилізація шин має значення

Щорічно майже чверть використаних шин виявляється на звалищах. Ці шини можуть пошкодити покриття сміттєзвалищ, які зменшують запахи, шкідників та інші небезпеки. Натомість переробка шин може захистити навколишнє середовище від шкідливих викидів.

Чому не можна викидати шини у сміття

Існує безліч законів та постанов, що стосуються утилізації шин. Заборонено викидати на звалища з кількох причин:

 • Відходи шин громіздкі і не піддаються біологічному розкладу. Вони займають багато місця на звалищах.
 • Звичайні легкові шини, які ви можете знайти на своєму автомобілі, зазвичай містять сталеві стрічки, які не можуть бути перероблені на звалищах.
 • Запаси шин можуть спричинити неконтрольовані пожежі, внаслідок яких у навколишнє середовище потрапляють небезпечні гази, важкі метали, нафта та інші забруднюючі речовини, що загрожує здоров'ю людей.
 • Форма шини може залучати комарів та гризунів, коли вона складена разом.

Як позбавитися від шин

Через закони, що обмежують вивіз шин на звалища, може бути складно розібратися в тонкощах законної утилізації старих шин. Ось куди можна здати старі шини, якщо вони надто зношені для автомобіля.

Утилізуйте шини за допомогою зареєстрованого перевізника сміття

Компанії з перевезення сміття до яких ILIN  також ставляться, збирають та транспортують старі шини на склад чи переробний завод. Якщо у вас є запас шин, яких потрібно позбутися, то це добрий варіант. 

Здайте їх у центр з переробки шин

Старі шини можна перетворити на паливо, матеріал для дорожнього покриття та багато іншого, якщо доставити їх у потрібне місце. Спеціалізовані організації з переробки шин – одне з найкращих місць для відповідальної утилізації шин. Перш ніж відвезти їх, зв'яжіться з установою у вашому районі, щоб дізнатися про збори та обмеження.

Зверніться до місцевого магазину

Коли ви купуєте нові шини, більшість автомагазинів за певну плату переробляють ваші використані шини, передаючи їх переробнику. Залишити використані шини у продавця при покупці нових шин - це найпростіший спосіб забезпечити гарне використання старих шин. Однак, якщо ви не плануєте купувати нові шини в магазині, ви все одно можете звернутися і запитати, чи вони готові утилізувати для вас старі шини.

Переробте свої старі шини за допомогою одного з цих проектів

Утилізація шин часто є платною. Якщо вам потрібно позбавитися всього декількох шин, спробуйте одну з цих безкоштовних і унікальних ідей шин .

Гойдалка з шин

tire swing 668x344

Гойдалки з шин - це простий і веселий додаток до вашого двору. Якщо у вас вже є шина, все, що вам знадобиться для завершення роботи, - це дриль, мотузка та міцне дерево.

 1. Щоб розпочати цей проект, очистіть стару шину за допомогою миття високого тиску.
 2. Потім просвердліть дренажні отвори в нижній частині шини, щоб уникнути накопичення дощової води.
 3. Надягніть міцну зовнішню мотузку на здорову гілку дерева завтовшки. Подвайте мотузку над гілкою.
 4. Пропустіть два кінці мотузки через центр шини та двічі навколо її верху. Відрегулюйте шину, доки вона не опиниться на бажаній висоті.
 5. На завершення зав'яжіть вузол.

Квітковий плантатор із шин

tire flower planter 668x344

Інша ідея - розмістити улюблену рослину горщиків у використаних покришках. Хоча в шинах можна вирощувати квіти, їх не слід використовувати як горщики для чогось їстівного через хімікати, що містяться в них.

 1. По-перше, непогано просвердлити дренажні отвори у нижній частині шин.
 2. Потім пофарбуйте шину в бажаний колір і дайте висохнути.
 3. Прив'яжіть шину до мотузки і прикріпіть до дерева або ганку.
 4. Після того, як він надійно повисне, помістіть квіти всередину. Якщо ви використовуєте справжні рослини, заповніть нижню половину шини ґрунтом, перш ніж вставляти квіти.

Тренажерне обладнання із шин

tire exercise equipment 668x344

У деяких спортивних залах є газони з доступом до шинних тренажерів. Великі шини найкраще підходять для більшості вправ, але подумайте про те, щоб дізнатися у місцевому спортзалі чи парку, чи приймуть вони ваші автомобільні шини середнього розміру.

Якщо це не спрацює, використовуйте під час домашніх тренувань. Вам не обов'язково любити CrossFit, щоб використовувати стару шину як тренувальне обладнання. Ось кілька функціональних вправ, які можна спробувати вдома.

Прямі стрибки

Прямі стрибки допомагають збільшити вертикальний стрибок. Встаньте обличчям до шини. Присідайте, готуючись до стрибка. Дозвольте рукам махнути назад і стрибніть на колесо.

Бічні стрибки

Бічні стрибки допоможуть розвинути силу нижньої частини тіла. Злегка сядьте, стоячи поруч із шиною. Стрибніть боком на колесо і приземліться у напівприсіді. Спустіться з шини і повторіть.