Свіжий шар фарби – це простий і недорогий спосіб прикрасити кімнату. Але ви завжди купуєте потрібну кількість фарби для роботи? Це складніше завдання.

 Якщо ви схожі на більшість майстрів які роблять все своїми руками, у вас у гаражі припадає пилом колекція частково використаних банок з фарбою. Позбутися від них не повинно бути головним болем. Продовжуйте читати, щоб дізнатися, як правильно утилізувати фарбу.

Чи варто утилізувати стару фарбу?

Якщо вашій фарбі менше п’яти років і вона зберігається належним чином, ви, ймовірно, все ще можете її використовувати. Не знаєте, як довго ці наполовину заповнені банки з фарбою простояли? Скористайтеся наведеними нижче порадами, щоб визначити, чи варто вам залишити фарбу чи позбутися її.

  1. Понюхай. Якщо ваша фарба зіпсувалася, вона матиме виразний кислий запах.
  2. Перемішайте. Якщо ваша фарба має грудкувату консистенцію і не прилипає до стіни, її не можна використовувати.
  3. Подивіться уважно. Перевірте дно банки з фарбою на наявність цвілі, якщо ви бачите чорні та сині плями.

Чи можна викидати фарбу?

Давайте спочатку розберемося з очевидним питанням. Чи можна викидати фарбу, залежить від типу фарби, від якої ви збираєтеся позбутися.

  • Фарба на масляній основі містить хімічні речовини, які забруднюють ґрунт і воду. Її ніколи не можна викидати у смітник, це заборонено.
  • Латексна фарба не шкідлива. Ви можете викинути її, якщо дотримуватиметеся кількох вказівок.

Незалежно від того, викидаєте ви фарбу чи хочете її переробити, ми допоможемо вам. Перегляньте наші варіанти легкої утилізації для обох типів фарби нижче. Ви також дізнаєтеся, що робити з балончиками фарби, коли вони порожні.

 

Як утилізувати латексну фарбу

Ви можете викинути латексну фарбу, але обов’язково зробіть це належним чином. Виконайте ці три простих кроки, щоб безпечно позбутися латексної фарби.

  1. Зніміть кришку і викидуйте її окремо. Потім лише банку.
  2. Якщо ви плануєте викинути банку з фарбою, спочатку дайте фарбі, що залишилася, висохнути. Щоб прискорити процес висихання, додайте в фарбу як варіант котячий туалет.
  3. Якщо ви берете участь у переробці відходів, вилийте фарбу, що залишилася, у картонну коробку, а порожню банку помістіть у кошик для переробки. Дайте фарбі висохнути, а потім викиньте коробку у смітник.

Як утилізувати фарбу на масляній основі

Хоча ви не можете викинути фарбу на масляній основі, є кілька способів безпечної утилізації. Розглянемо ці три прості варіанти:

  • Віднесіть фарбу на масляній основі на пункт утилізації небезпечних відходів у вашому місті чи окрузі.
  • Зупиніться на місцевому заході з вивозу небезпечних відходів. У багатьох містах такі заходи проводяться принаймні раз на рік.

ilin free paint

Чи можете ви подарувати стару фарбу?

Багатьом благодійним і некомерційним організаціям потрібна фарба для громадських проектів. Крім створення приємної атмосфери, фарба захищає поверхні від іржі, цвілі та інших потенційних небезпек. Розгляньте можливість пожертвувати стару фарбу різним людям і благодійним організаціям.

Перш ніж пожертвувати свою стару фарбу, переконайтеся, що відповідна благодійна або некомерційна організація дійсно може її використовувати. Пам’ятайте — ви хочете простягнути їм руку допомоги, а не обтяжувати їх проблемою.

Що робити після утилізації старої фарби?

Чи є інші матеріали, яких важко позбутися? Перегляньте наші корисні статті, щоб правильно утилізувати ці предмети, незалежно від того, старі шини як приклад.