Коли акумулятор розряджається, ви знаєте, що з ним робити?

 

Оскільки вдома так багато бездротової електроніки, важливо знати, які є варіанти відповідальної утилізації та переробки акумуляторів. Наприклад, ви повинні поводитися з батареями пульта дистанційного керування інакше, ніж з акумуляторами вашого ноутбука.

Дізнайтеся все, що вам потрібно знати про викидання старих одноразових і акумуляторних батарей і як правильно переробляти обидва типи батарей.

Як утилізувати одноразові батарейки

Що таке одноразові батарейки?

Одноразові батарейки є найпоширенішими типами домашніх батарей і включають розміри AA, AAA, 9 В і D-елементів. Це батарейки всередині пультів від телевізора, в дитячій іграшці, ліхтарику та в іншій дрібній електроніці. Якщо акумулятор не перезаряджається, він відноситься до цієї категорії.

Чи можна викидати одноразові батарейки на смітник?

Так, одноразові батарейки можна викидати у звичайний смітник. До 1996 року побутові батарейки містили ртуть і розглядалися як небезпечні відходи, але тепер вони виготовляються зі звичайних металів. Одним винятком із цього правила є кнопкові батареї, що використовуються в годинниках, які є небезпечними та повинні утилізуватися як акумуляторні батареї.

Чи можна переробити одноразові батарейки?

Так, ви можете переробити одноразові батарейки.

Як переробляти одноразові батарейки?

 • Знайдіть у своєму районі центри переробки, які приймають одноразові батарейки.

Ви можете зменшити потребу утилізувати побутові батарейки, придбавши замість них акумулятори. Їх можна використати понад 1000 разів і безкоштовно віддати на переробку.

Підготовка побутових батарей до переробки

Вирішивши, як переробляти старі батареї, приділіть кілька хвилин, щоб підготувати їх до переробки:

 • Щоб запобігти будь-якій передачі струму, наклейте на кінці кожної батареї шматок непровідної стрічки, як-от клейкої або ізоляційної стрічки. Ви також можете упакувати кожну батарею окремо замість того, щоб заклеювати кінці скотчем.
 • Зберігайте батареї в пластиковому або картонному контейнері, який не проводить електрику, якщо виникне іскра.
 • Якщо ви надсилаєте батареї поштою, перевірте, чи необхідні додаткові заходи безпеки під час транспортування.

 

Як утилізувати акумуляторні батареї

Що таке акумуляторна батарея?

Акумуляторні батареї також зазвичай використовуються вдома, хоча існує кілька різних видів. Ви можете знайти акумулятори в мобільних телефонах, цифрових камерах, електроінструментах, ноутбуках та в іншій потужній електроніці у вашому домі.

До основних видів акумуляторних батарей відносяться:

 • Нікель-метал-гідридні та нікель-кадмієві батареї, які використовуються в бездротових електроінструментах, цифрових камерах, радіостанціях і бездротових телефонах.
 • Літій-іонні батареї, які використовуються в більшості портативних електронних пристроях, включаючи мобільні телефони та ноутбуки.
 • Невеликі герметичні свинцево-кислотні батареї, які рідше зустрічаються в будинках, але зазвичай використовуються в аварійних пристроях, знаках виходу, системах безпеки, мобільних скутерах та іншій електроніці спеціального призначення.

Чи можна викидати акумуляторні батареї на смітник?

Ні, акумуляторні батареї не можна викидати у сміттєвий бак. Оскільки акумуляторні батареї містять важкі метали, які можуть становити небезпеку для навколишнього середовища.

Чи можна переробляти акумуляторні батареї?

Так, акумуляторні батареї можна і потрібно переробляти. Переробка акумуляторних батарей, як правило, також не буде коштувати для вас нічого.

Куди можна здати акумуляторні батареї на переробку?

 • Магазини товарів для дому та електроніки часто приймають акумуляторні батареї на переробку.

Підготовка акумуляторних батарей до переробки

Коли ви вирішите, як переробляти акумуляторні батареї, приділіть кілька хвилин, щоб підготувати їх до переробки:

 • Вийміть батареї з електронного пристрою. Хоча це не обов’язково для невеликої електроніки, як-от стільникових телефонів, ноутбуки потрібно переробляти окремо від розрядженої батареї.
 • Щоб запобігти передачі струму, закрийте клеми акумулятора непровідною стрічкою, як-от клейкою стрічкою або ізоляційною стрічкою.
 • Якщо ви надсилаєте батареї поштою, перевірте, чи необхідні додаткові заходи безпеки під час транспортування.