Проблема в тому, що багато людей досі не сприймають кидання сигарети на підлогу як сміття. 

На жаль, вони є реальною та очевидною екологічною проблемою для планети в цілому, наших тварин і наших водних шляхів. Вони можуть бути маленькими і тому здаватись незначними, але в масі вони становлять велику небезпеку та сіють хаос.

Статистика

Статистика навколо сигаретного сміття вражає, і не в позитивному ключі:

  • За оцінками, щорічно викидається близько 4 трильйонів сигарет
  • Сигарети та їхні фільтри є найбільш поширеним сміттям у світовому океані. Лише за один день під час добровільного міжнародного очищення узбережжя, було знайдено 2 117 931. Це майже вдвічі більше, ніж знайдено харчових обгорток і пластикових пляшок.
  • Більшість сигаретних фільтрів виготовлені з пластику під назвою ацетат целюлози, який дуже повільно розкладається; біорозкладання кожного фільтра може тривати від 2 до 25 років.

Проблеми, спричинені сигаретним сміттям

Як показує наведена вище статистика, сигаретне сміття є величезною проблемою з точки зору обсягу. Але як це створює проблеми?

  • Одна сигарета, змочена в літрі води, створює достатню кількість токсинів, щоб убити рибу, яка їм піддається. Усі ці токсини все ще присутні в недопалках.
  • Птахи, риби та інші морські істоти їдять сигаретні фільтри, які пошкоджують або вбивають їх через токсини всередині та блокуючи дихальні шляхи. Сигарети, кинуті на вулиці, зрештою потрапляють у водойми під час дощу та вітряної погоди, роблячи їх легко доступними для цих істот, а також забруднюючи водні екосистеми.
  • Сигарети, які не затушені належним чином, становлять небезпеку пожежі в усьому світі. 

wildfire 1105209 960 720

  • Більшість пляжного сміття - це сигарети, які можуть становити небезпеку для маленьких дітей, які граються в піску, а також для тварин і птахів. Потім ці сигаретні фільтри також потрапляють у море, викликаючи подальші проблеми.

Хоча ця стаття присвячена звичайним сигаретам, електронні сигарети можуть спричинити власну проблему зі сміттям, оскільки вони стають популярними, якщо різні їх частини не утилізуються належним чином.